Zapisz się do naszego newslettera

Kilka słów o nas

Lubimy proste, kreatywne rozwiązania - dlatego oferujemy to, co najlepsze. Budowanie marki to nasz konik. Projektujemy z pasji i robimy to od lat. Każde zlecenie jest dla nas nie tylko przyjemnością, ale też osobistym wyzwaniem.

Jesteśmy profesjonalistami, a efekty naszych prac mówią same za siebie. Bazą dla naszego sukcesu jest wiedza, znajomość rynku oraz innowacyjność. Kiedy stabilna i konkurencyjna marka liczy się najbardziej - nie warto iść na skróty oraz stawiać na inne, przypadkowe rozwiązania.

Nasz zespół jest zawsze krok do przodu wykraczając poza utarte schematy. Nie zamykamy się w czterech ścianach. Otwieramy okno z widokiem na nowe możliwości. Dzięki temu sukces budowanej marki to nie przypadek. To przeznaczenie.

Czym się zajmujemy?

Identyfikacja wizualna95%
Projektowanie logo75%
Strony internetowe100%
Zdjęcia reklamowe75%
Doradztwo marketingowe50%

Kategorie

blog jak wygląda profesjonalna stron

Po co Ci profesjonalna strona internetowa? Jak powinna wyglądać?

Szukałeś kiedyś warsztatu samochodowego w Internecie? Pamiętasz, co było dla Ciebie ważne? Z pewnością jedną z kluczowych rzeczy był jego wizerunek. Atrakcyjna i profesjonalna strona internetowa, która wzbudziła w Tobie zaufanie. Zdjęcia warsztatu, jego wygląd, zdjęcia wykonanych napraw przed i po. Referencje popierające fachowość i profesjonalizm warsztatu. Powiesz, że ceny też były ważne i oczywiście zgodzę się z Tobą. Jednak wielu klientów chciałoby zapłacić odpowiednią cenę za profesjonalizm i poczucie, że oddaje samochód w dobre ręce. O tym właśnie ma świadczyć Twoja strona internetowa.

Poprzez stronę internetową warto pokazać cały swój profesjonalny wizerunek. To na niej możesz w jasny sposób zakomunikować klientom, czym się właściwie zajmujesz, możesz pokazać swoje dotychczasowe realizacje, pochwalić się otrzymanymi referencjami, opiniami na swój temat, możesz też ułatwić klientom kontakt z Tobą przez formularz lub pokazać im jak dojechać do Twojej firmy.

Krótko mówiąc – strona internetowa to Twój najbardziej oddany pracownik. Można powiedzieć, że obsługuje Twoich klientów 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Dlatego właśnie warto, aby Twoja witryna była ubrana w najlepszy garnitur od Armaniego i działała jak szwajcarski zegarek! To przecież Twoja wizytówka, nie może być wybrakowana, musi być profesjonalna.


Ale jak konkretnie ma wyglądać ten profesjonalizm?

1. Strona musi współgrać z Twoją identyfikacją wizualną

O identyfikacji pisałem w artykule „Zadbaj o wizerunek„. Jest to bardzo ważny aspekt w funkcjonowaniu firmy, a jego dopełnieniem powinna być strona internetowa. Kiedy mamy zaprojektowane logo, określoną kolorystykę firmową, kroje czcionek, często firmowe grafiki czy dobrane zdjęcia reklamowe – potraktujmy stronę, jako uzupełnienie całego wizerunku i dbajmy o to, aby cały ten wizerunek mówił jednym językiem.

2. Powinna być zaprojektowana zgodnie z zasadami estetyki oraz Web Usability.

Strona powinna być przejrzysta i wyglądać estetycznie. Swoją grafiką musi przyciągać potencjalnych klientów. Jeśli Twoja strona będzie wyróżniać się ciekawym i profesjonalnym wyglądem, zyskasz w oczach internautów, którzy również i Twoją firmę ocenią jako profesjonalną i nowoczesną.

A czym jest Web Usability? To zbiór zasad projektowania w taki sposób, aby każdy potencjalny klient w szybki i przyjemny sposób dotarł do informacji, oferty czy cennika, którego akurat szuka. Cała architektura informacji powinna być przemyślana i zaprojektowana tak, aby skłonić klienta do odpowiednich działań.

Strona musi dawać klientowi to, czego może potrzebować i szukać. I tak dla przykładu, jeśli umieszczamy w menu „Cennik” to niech będzie tam cennik usług czy produktów, a nie informacja, że „ceny w naszej firmie kalkulowane są indywidualnie”. Uwierz, że nie ma nic bardziej irytującego dla klienta.

3. Musi być oparta na nowoczesnych technologiach

Internet zmienia się i ewoluuje z dnia na dzień. Czy słyszałeś już o stronach responsywnych o stronach OnePage? To jedne z wielu aspektów nowoczesnych technologii, w jakich się odnajdujemy. O stronach responsywnych będę pisał w osobnym artykule, który wkrótce pojawi się na blogu. Od niedawna, do lamusa przechodzi też technologia flash używana przez strony www do prezentacji danych, grafiki i animacji. Ponieważ wiele urządzeń mobilnych nie wspierało tej technologii, w tej chwili zastępują je technologie HTML5 i CSS3. Już ponad połowa użytków internetu korzysta z mobilnych urządzeń na których mogą przeglądać Twoją stronę internetową, dlatego też ważne jest aby strona poprawnie wyświetlała się na telefonach komórkowych, tabletach czy laptopach. Na każdym urządzeniu odbiorczym musi wyglądać profesjonalnie!

4. Musi być bezawaryjna

Nie ma nic bardziej irytującego dla użytkownika strony jak awarie na stronie uniemożliwiające mu odnalezienie istotnych dla niego informacji. Jeśli potencjalny klient będzie miał problemy związane z użytecznością strony i jej funkcjonowaniem, w mgnieniu oka opuści stronę i nigdy na nią nie wróci. Dlatego kluczowe jest zapewnienie bezawaryjność Twojej witryny.


 

Wiemy już jak ma wyglądać profesjonalna strona. A teraz parę słów na temat tego co możemy zyskać posiadając taką witrynę.

Wyobraź sobie siebie, jako guru tego, czym się zajmujesz. Za największego profesjonalistę z profesjonalistów. Być może już nawet tak jest! Ale co z tego, jeśli nikt nie będzie o tym wiedział?

Rozwiązaniem jest pokazanie siebie i swojej firmy. Czy wiesz co będzie, gdy podzielisz się ze światem swoją wiedzą? Czy widzisz tych wszystkich klientów, którzy chcą skorzystać z Twoich usług? Oni szukają kogoś takiego jak Ty – specjalisty i profesjonalisty w swojej dziedzinie. A najczęściej szukają właśnie w Internecie

To chyba dla Ciebie najważniejsze. Możesz zyskać wielu klientów. Jeżeli zbudujesz wokół swojej firmy wizerunek profesjonalnej i poprzesz to swoimi działaniami, ciężką pracą i kompetencjami – sukces masz murowany. Ludzie chętniej wybiorą właśnie Ciebie.

Strona internetowa to jedno z mediów, na których możesz pokazać swoją firmę w najlepszym świetle. Możesz zaprezentować swoje produkty lub usługi. Możesz sprawić, aby Twoi potencjalni klienci stali się Twoimi klientami. Możesz też w łatwy sposób utrzymywać pozytywne relacje ze swoimi stałymi klientami. Możesz dzielić się ze światem nowinkami technicznymi, aktualnościami przez blog firmowy czy newsletter. Każda firma, nawet niewielka powinna stawiać na swój profesjonalny budzący zaufanie wizerunek.

Internet daje Ci nieograniczone możliwości promocji. Wykorzystaj to!

Category:
  Wiedza